Nudenje prve pomoči nenadno obolelemu otroku

V četrtek, 17. septembra, je na prošnjo staršev član operativne enote PGD Tomišelj, Martin Kraševec, nudil prvo pomoč dvoletnemu otroku. Ko so starši prišli po pomoč, je bil otrok že pomodrel. Martin, ki je usposobljen za strokovno nudenje prve pomoči, je takoj preveril dihalne poti in dihanje otroka. Ker otrok ni dihal, je takoj začel s temeljnimi postopki oživljanja. Ostali prisotni pa so poklicali regijski center za obveščanje in prosili za pomoč ekipe nujne medicinske pomoči. Po krajšem času oživljanja je otrok zadihal in prišel k zavesti. Ker je imel otrok težave pri dihanju ga je namestil v pol-sedeč položaj in mu olajšal dihanje. Poskrbel je tudi, da ne bi prišlo do podhladitve. Ko je bil otrok stabilen je poročal o stanju ekipi nujne medicinske pomoči, ki je bila na poti. Do prihoda reševalcev je nadziral otrokovo dihanje in pulz.